Революционные законы Рады за 24-25.02.2014г. и события в политике и экономике

25.02.2014 в Законодательство, Новости

Много интересного. Крым, Симферополь, Севастополь, российские военные. Китай требует 3 млрд, еще украденных Януковичем. Россия отказалась от свинины. Сепаратизм нагнетается в Крыму. Сидим на пороховой бочке. Что делает наша новая власть?


Китай подав до Лондонського міжнародного арбітражного суду позов до України на відшкодування збитків на суму $3 млрд.

Про це йдеться в повідомленні першого заступника голови комітету Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Геннадія Москаля, передає УНІАН.

Як зазначено в повідомленні, сума в $3 млрд. була надана Державній продовольчо-зерновій корпорації для закупівлі зернових з подальшою їх поставкою в Китай.

«Всупереч домовленостям, Китаю було продано зерна на суму тільки $153 млн.», — йдеться в повідомленні.

При цьому, в обхід домовленостей з Китаєм, але на китайські гроші, за даними Москаля, ДПЗКУ поставила в Ефіопію зернові на $28 млн., в Монако — на $14 млн., до Саудівської Аравії — на $7 млн., Іран — на $24 млн., Кенію — на $11 млн., на Філіппіни — на $1,5 млн., до Швейцарії — на $61,9 млн., в Єгипет — на $26,3 млн. і сирійським повстанцям — на $325 тис..

Посилаючись на митні документи, Москаль повідомляє, що закупівлі зернових в Україні здійснювалися ДПЗКУ як для виконання китайського контракту, а згодом одержувачем зернових ставала не китайська компанія або зазначені нею підприємства.

При цьому китайська компанія-оператор ССЕС, якій, згідно з кредитним договором, українська корпорація повинна була поставляти зерно, отримала тільки 180 тисяч тонн продукції.


Росія повністю відмовилась від української свинини

Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України з 3 лютого призупинила сертифікацію живих свиней і продукції свинарства, що поставляється з країни до Росії

Відповідне повідомлення Россільгоспнагляд направив керівникам своїх територіальних управлінь у вівторок, передає Еспресо.TV з посиланням на російську службу «Інтерфакс».

«Про відновлення сертифікації буде повідомлено додатково», – йдеться в документі.

Згідно з інформацією російського відомства, призупинення сертифікації торкнулося всіх українських компаній, тоді як раніше йшлося лише про призупинення видачі ветеринарних сертифікатів для експорту продукції з територій Луганської, Харківської та Донецької областей.

Зокрема, призупинення сертифікації торкнулося ТОВ «Дружба народів» – Крим, «Конотопм’ясо» – Сумська область, ТОВ «ВМП» – Волинська область, ТОВ «Тавр-Плюс» – Донецька область, ТОВ «Свіженька» – Чернівецька область.

Наприкінці січня Россільгоспнагляд звернувся з проханням до ветслужбі України припинити сертифікацію експорту свинини в Росії у зв’язку з виявленням африканської чуми свиней в Луганській області та провести регіоналізацію.


Українців кличуть завтра на Народне Віче, щоб визначити склад нового уряду

У середу, 26 лютого, на Майдані Незалежності відбудеться Народне Віче, на якому буде запропоновано і затверджено склад Уряду народної довіри

Як повідомили Еспресо.TV у прес-службі «Батьківщини», початок заходу запланований на 19.00.

Рада «ВО «Майдан» запрошує усіх майданівців, всіх співвітчизників взяти участь у Народному Віче і спільно прийняти рішення щодо складу нового Уряду.


У Ялту приїхали озброєні російські військові?

Сьогодні до Ялти в’їхали два військові автомобілі «Урал» з російськими номерами

Про це повідомляє видання «Гражданин Большой Ялты», передає Еспресо.TV.

За інформацією видання, сьогодні близько 17:00 два військові автомобілі «Урал» з російськими номерами в’їхали в Ялту. На відео можна чітко побачити автомат у військовослужбовця.

Автомобілі заїхали на територію санаторію «Червонопрапорного» Чорноморського флоту.


Учасники організованої проросійськими козацькими організаціями акції протесту в Сімферополі повісили на будівлі Верховної Ради Криму прапор Російської Федерації

Оскільки флагшток, на якому встановлені український і кримський прапори, знаходиться на даху будівлі, то учасники акції протесту зачепили прапор за рельєфні літери «Верховна Рада Криму» на фасаді будівлі, передає Еспресо.TV з посиланням на Іpress.ua.

До того ж активісти скандують «Зняти тризуб».

Серед вимог учасників акції протесту — не виконувати незаконні рішення нової української влади.

При цьому група мітингувальників заблокувала центральний вхід до кримського парламенту, у зв’язку з чим працівники апарату та депутати були змушені йти з роботи через бічні виходи будівлі.


Міжнародний кримінальний суд констатує, що тільки прокурор МКС буде ухвалювати рішення про початок розслідування

Про це агентству «Інтерфакс-Україна» повідомили у вівторок в МКС, відповідаючи на письмовий запит щодо прийнятого Верховною Радою звернення до МКС, передає Еспресо.TV.

Як відомо, ВР просить встановити та притягнути до відповідальності вищих посадових осіб України, в тому числі Віктора Януковича, за злочини проти людяності під час мирних акцій протесту громадян з 30 листопада 2013 по 22 лютого 2014 року.

У зверненні також зазначено імена екс-генерального прокурора Віктора Пшонки та екс-міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка.

У МКС повідомили, що на даний час ще не отримали ніяких повідомлень щодо України.

Разом з тим, в суді зазначили, що в даний час «не мають ніякої юрисдикції над Україною, оскільки вона не є державою-учасником Римського статуту, яким було засновано суд».

«Держава може прийняти рішення ратифікувати Римський статут, який дасть юрисдикцію МКС для розслідування подій, які можуть відбутися, після вступу в силу цього статуту», — сказано у відповіді.

«Держава може також, відповідно до статті 12-3 статуту, зробити заяву і офіційно подати її на реєстрацію МКС, заявивши про свою згоду на юрисдикцію суду, в тому числі і щодо минулих подій».

При будь-якому розвитку подій, тільки прокурор МКС зробить оцінку, чи існують чи ні достатні підстави для початку розслідування», — повідомили в МКС .

При цьому в суді констатували, що, якщо розслідування буде відкрито, «тільки прокурор МКС на підставі зібраних доказів буде вирішувати, проти яких особистостей будуть подані суддями МКС запити на повістки в суд або ордери на арешт».

«Важливо підкреслити, що держава не може попросити МУС переслідувати конкретних осіб», — підкреслили в МКС.


Виконуючий обов’язки президента та голова Верховної Ради підписав укази про звільнення з посад 44 із 46 радників президента, яких свого часу призначив Янукович

Зокрема серед звільнених радників Ганна Герман, Сергій Льовочкін, Михайло Чечетов, Анатолій Кінах та інші.

Також звільнено представника президента у Верховній Раді Юрія Мірошниченка.

На цей час, немає указу про звільнення з посади Радника Юрія Богуцького та Марини Ставнійчук. Також немає указів про звільнення глави Адміністрації Президента та його заступників.


У відкритому листі Народних дружин Одеси, Миколаєва та Херсона президенту Придністровської Молдавської республіки Шевчуку Євгену Васильовичу є прохання продати їм стрілецьку зброю

Про це з посиланям на сторінку «Восточного фронта» у Facebook повідомляє Еспресо.TV.

Автори листа нагадали президентові ПМР, що більш як 20 років тому чимало мешканців згаданих міст поїхали добровольцями в Придністров’я, щоб «відстояти незалежність наших сусідів і братів від намірів румунського імперіалізму і націоналізму». І зараз прийшла черга просити допомоги навзаєм.

«З 91 -го року на незалежній Україні вирощена ціла плеяда різноманітних нацистських організацій. Під керівництвом західних спецслужб і підбурювані місцевої олігархічною верхівкою фашистські посіпаки шляхом збройного перевороту захопили владу в столиці України та багатьох областях, більшість губернаторів зрадили сподівання і надії мешканців своїх регіонів і йдуть на поводу у так званої «нової влади». Незаконної і нелегітимної нової влади яка загрожує нам, жителям Причорномор’я, створенням міністерства державної свідомості, введенням в ужиток категорії «Не громадян» та повною забороною російської та інших мов нашого багатонаціонального регіону», — йдеться у листі.

Його автори пишуть, що у цей важкий час, коли «законно обраний президент нас покинув, коли нацистськими злочинцями захоплюються заручники, коли вони катують і вбивають наших людей», вони просять про допомогу Євгена Шевчука.

«Ми не просимо збройні сили ПМР захистити нас, ми навіть не просимо про добровольців з Придністров’я, ми просимо дати нам можливість хоча б купити у Придністровської Молдавської республіки стрілецьку зброю. Ми зібрали пожертви від простих жителів наших міст, від наших дружинників і їх сімей, від старих людей, які 70 років тому вже пережили правління нацистів, і просимо у Вас дати нам можливість просто вижити і відстояти наші міста», — пишуть у своєму листі голова Одеської міської дружини капітан першого рангу А.С.Абрамов, представник Миколаївських загонів самооборони майор міліції Н.А.Трофарчук та голова Херсонської дружини Р.А.Аслаков.


Росія як і раніше вважає Віктора Януковича легітимним главою держави і вимагає від української опозиції дотримуватися угоди, укладеної 21 лютого

Про це у Сімферополі сьогодні заявив голова комітету Держдуми у справах СНД, євроінтеграції та зв’язків із співвітчизниками Леонід Слуцький, передає Еспресо.TV з посиланням на РИА Новости.

«Ми вважаємо, що Янукович як і раніше легітимний президент. Він не підписував закон про (повернення до) конституції 2004 року, а значить всі рішення, які ухвалює Верховна Рада, під великим питанням», — сказав Слуцький в Сімферополі на зустрічі з представниками культурних, громадських і політичних об’єднань Криму.

Він повідомив також, що Росія вимагає від представників української опозиції дотримуватися угоди з владою, яка була досягнута 21 лютого.

«Але я не думаю, що ми будемо почуті», — сказав глава комітету Держдуми.

Нагадаємо, 21 лютого між лідерами опозиції та Віктором Януковичем була підписана Угода з врегулювання кризи в України. Однак пізніше Янукович спішно покинув Київ, і його місцезнаходження досі не відоме. Оскільки екс-президент самоусунувся від виконання своїх обов’язків, депутати Верховної Ради призначили спікера Олександра Турчинова в.о. президента України.

Януковича оголошено в розшук на основі підозри за статтею Кримінального кодексу про умисне вбивство.


Голова Верховної Ради Криму Володимир Константинов сьогодні вийшов до мітингувальників у Сімферополі і заявив, що Крим у небезпеці

Про це в ефірі Еспресо.TV розповів кримський журналіст Шевкет Наматуллаєв.

«Константинов вийшов і сказав людям, що «коли приберуть його — то нічого не зміниться», і що йому ніби-то погрожували спалити в газовій камері.

На думку кримських журналістів, влада Криму налаштована проти нової влади, яка зараз формується у Києві.

Люди у Сімферополі стояли сьогодні до вечора, і завтра знову збиратимуться на 12 годину та підніматимуть питання про референдум.


Завдання тимчасового уряду – стабілізувати ситуацію в країні і зупинити сепаратистські настрої в регіонах

Про це в ефірі Еспресо.TV заявив політолог Сергій Влащенко.

«По перше потрібно сформувати уряд, це потрібно було зробити якщо не в перші години, то дні, починаючи з того дня, як Янукович зник», – переконаний Влащенко.

«Нині уряд не сформований, чому? Адже є сепаратистські настрої, загроза розколу країни: Харків, Крим. Тому, дійсно, загроза існує. У зв’язку з цим, завдання тимчасового уряду стабілізувати ситуацію, зупинити сепаратистські настрої», – додав він.

За його словами, люди зараз розчаровані, тому що очікували швидких змін, а їх не відбулося.

«Зараз відбувається така ситуація, коли люди ризикували життям, здоров’ям на барикадах, очікували миттєвих змін, і їх не отримали і не побачили. І таке розчарування виливається в бажання людей щось терміново міняти, карати винних», – зауважив Влащенко.


Польща нагадала США, Великобританії та Росії про їх обов’язки перед Україною
Глава МЗС Польщі Радослав Сікорський нагадав США, Великобританії та Росії, що вони у 1994 році взяли на себе зобов’язання захищати суверенітет України

Про він сказав в ефірі Польського радіо, повідомляє УНІАН з посиланням на РАР.

Він підкреслив, що Україну та її кордони визнали усі її сусіди.

Сікорський нагадав, що у 1994 році, після відмови України від ядерної зброї, три держави — США, Великобританія і Росія підписали так звану Будапештську декларацію.

«У цій декларації (…) чітко зазначені зобов’язання гарантувати незалежність, непорушність кордонів і відмову від тиску на Україну», — сказав Сікорський.

«Росія ще не сказала свого останнього слова, і було б неправильно не брати до уваги ї