НБУ внес изменения в порядок выплаты переводов из-за границы физическим лицам

29.11.2012 в Законодательство, Новости

27 ноября 2012 года вступает в силу постановление Правления Национального банка Украины от 16 ноября 2012 года № 476 «О порядке выплаты переводов из-за границы физическим лицам».
Постановление принято в соответствии с требованиями статей 7, 44, 56 Закона Украины «О Национальном банке Украины», Закона Украины от 15 ноября 2012 года № 5480-VI «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно расширения инструментов влияния на денежно-кредитный рынок» и разделов II и III Декрета Кабинета Министров Украины от 19 февраля 1993 года № 15-93 «О системе валютного регулирования и валютного контроля».
Согласно этому постановлению Национальный банк Украины сроком на шесть месяцев установил требование обязательной продажи на межбанковском валютном рынке Украины поступлений из-за пределов Украины в иностранной валюте в пользу физических лиц (резидентов и нерезидентов) в сумме, равной или превышающей в эквиваленте 150 000 гривен в месяц.
Требование обязательной продажи распространяется на поступления в российских рублях и иностранной валюте 1-й группы Классификатора иностранных валют и банковских металлов.
Начиная с 27 ноября 2012 года уполномоченный банк обязан предварительно зачислять средства, поступающие из-за пределов Украины по переводам в пользу физических лиц в иностранной валюте, на отдельный аналитический счет балансового счета 2909 «Прочая кредиторская задолженность по операциям с клиентами банка».
Уполномоченный банк обязан осуществить обязательную продажу поступлений в иностранной валюте в соответствии с требованиями вышеупомянутого постановления без поручения клиента и не позднее, чем на следующий рабочий день после дня зачисления таких поступлений на вышеупомянутый аналитический счет.
Уполномоченный банк осуществляет зачисление гривневого эквивалента на текущий счет получателя перевода не позднее следующего рабочего дня со дня осуществления обязательной продажи.
Кроме того, выплата перевода (переводов), который поступил (поступили) в иностранной валюте из-за границы в пользу физического лица, в сумме, равной или превышающей в эквиваленте 150 000 гривен за месяц, производится в гривнах и зачисляется на текущий счет получателя перевода.

Источник: Национальный банк Украины

YR_BPshare: Facebook YR_BPshare: LinkedIn YR_BPshare: Google+ YR_BPshare: vkontakte

 

2 ответа на НБУ внес изменения в порядок выплаты переводов из-за границы физическим лицам

 1. Нацбанк України спростив процедуру продажу валюти фізичними особами, що тепер дає можливість здійснювати операції без надання паспорту

  «Пом’якшені умови проведення операцій на готівковому сегменті валютного ринку. Зокрема, спрощено процедуру купівлі банком готівкової інвалюти у фізосіб, яка тепер дозволяє здійснювати такі операції без пред’явлення документа, що посвідчує особу, і без його копіювання «, — йдеться у повідомленні прес-служби Нацбанку.

  Крім того Національний банк України лібералізував операції з валютою на міжбанку та скасував заборону на купівлю інвалюти для інвестування за кордон і для покриття страхових резервів .

  За рішенням Нацбанку, одна фізична особа протягом одного операційного дня в межах однієї банківської установи не може купити валюти більше ніж на 15 тисяч гривень.

 2. Нацбанк змінив порядок валютообмінних операцій і в червні відновить обов’язкове пред’явлення паспорта при купівлі валюти фізичними особами

  Про це йдеться у постанові НБУ, яку 7 травня затвердив Мін’юст, передає Еспресо.TV.

  Зокрема, встановлені такі особливості здійснення валютно-обмінних операцій:

  - продаж банком готівкової іноземної валюти фізичним особам-резидентам в сумі, що не перевищує в еквіваленті 15 000 гривень, здійснюється на підставі документа, що посвідчує особу та підтверджує резидентність (копії документів, як і раніше, залишаються в документах дня банку);

  - купівля банком готівкової іноземної валюти у фізичних осіб на суму, що не перевищує в еквіваленті 150 000 гривень, та операції з конвертації (обміну однієї іноземної валюти на іншу) здійснюються без документа, що посвідчує особу, із зазначенням у квитанції про здійснення валютно-обмінної операції прізвища, імені та по батькові клієнта;

  - купівля банком готівкової іноземної валюти у фізичної особи-нерезидента за її згодою може здійснюватись без оформлення довідки-certificate про здійснення обміну валюти;

  - операції конвертації іноземної валюти (обміну однієї іноземної валюти на іншу) та купівля банком іноземної валюти у фізичних осіб на суму, що перевищує в еквіваленті 150 000 гривень, здійснюються відповідно до вимог законодавства України про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, які передбачають ідентифікацію клієнта.

  Відтепер банк може не здійснювати додаткову ідентифікацію клієнта під час проведення валютно-обмінних операцій, якщо цей клієнт уже ідентифікований у банку, а лише перевірити відповідність даних у клієнтській базі.

  Зміни також стосуються порядку організації роботи банків, фінансових установ під час здійснення валютно-обмінних операцій, а саме:

  - робоче місце касира має бути обладнане таким чином, щоб клієнт міг спостерігати за перерахуванням готівки;

  - до кінця 2014 року приміщення каси банку, фінансової установи, пункту обміну іноземної валюти мають відповідати вимогам нормативно-правових актів Національного банку України щодо технічного стану і організації охорони приміщень;

  - встановлюється обов’язкова вимога стосовно наявності програмних комплексів, що забезпечать контроль за обсягами валютно-обмінних операцій у межах банку – юридичної особи, фінансової установи;

  - уніфікована та спрощена квитанція про здійснення валютно-обмінних операцій.

  Постанова Нацбанку скасовує необхідність реєстрації пунктів обміну іноземної валюти в територіальному управлінні Національного банку України, натомість встановлюється вимога щодо надання територіальному управлінню повідомлення про початок його роботи.

  Як і раніше, курс купівлі та продажу іноземних валют за гривні встановлюється головою правління банку до початку робочого дня згідно з наказом та залишається незмінним протягом операційного дня. Також діє заборона на встановлення обмеження щодо номіналу, ознак зношеності та року емісії платіжних банкнот.

  Постанова № 249 набирає чинності через 15 днів з дня її офіційного опублікування (готується до опублікування 23 травня 2014 року у виданні «Офіційний вістник України», тож документ діятиме після 7 червня).

Прокомментировать

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


− 2 = один

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов