Люстрация по-прокурорски — люди Пшонки

31.12.2014 в Для клиента про юриста, Новости

Недавно парламент прийняв закон «Про очищення влади», і люстраційні процеси тільки-но набирають обертів.
Відповідні звільнення нібито проходять чи не в кожному держоргані.
Проте складається враження, що цей процес спрямований на забавляння суспільства, а не на звільнення заплямованих чиновників.
Найцікавіше, як пройде люстрація у структурах, підзвітних Генпрокурору Віталію Яремі. Тільки у столиці під дію зазначеного закону підпадає 120 співробітників.

Про це недавно заявив прокурор Києва Сергій Юлдашев. Скількох звільнили — невідомо, але за словами співробітників прокуратури їх небагато.
Звісно, повний перелік кандидатів на звільнення Юлдашев не надав. Хоча на деяких сайтах вже висять списки потенційних безробітних. Співробітники прокуратури підтверджують: даний «реєстр» близький до реальності.
Рік тому прокурори посміхалися в телекамери перед засіданнями під час розгляду резонансних судових кейсів. Фабули справ були до сліз смішними.
Декого з правоохоронців громадські активісти все ж таки запам’ятали. У соцмережах навіть зараз можна знайти фото прокурора столичного Оболонського району Сергія Моргуна під час представництва держобвинувачення в суді.

З іншого боку, ніхто не пропонує автоматично звільнити всіх осіб, які підпадають під дію закону про люстрацію. Процедура заміни кадрів може зайняти кілька місяців, тому процес потрібно починати саме зараз.
Недавно у низці областей відбулися кадрові перестановки. Цілком можливо, таким чином Ярема очистився від людей свого попередника Віктора Пшонки.
Тимчасом кому люстрація, а кому — невиправдане підвищення. Серед затупників прокурора Святошинського району Києва знаходимо відомі в колі правоохоронців прізвища Олега Грицака та Олексія Іпатова.

Перший — син першого заступника голови СБУ та керівника Антитерористичного центру при СБУ Василя Грицака. Карколомна кар’єра 25-річного прокурора вражає уяву, це заповітна мрія кожного молодого співробітника прокуратури.
Можливо, Грицак-молодший і відповідає офіційним кваліфікаційним вимогам, що ставляться при відборі на такі посади. Однак є й моральний бік питання: він нібито представляв прокуратуру у справах проти активістів Майдану.
Припустимо, Грицак не міг відмовитися від виконання своїх обов’язків у представництві обвинувачення в суді. Чому ж тоді підвищили саме його?
Джерела стверджують, що інший заступник прокурора Святошинського району, Олексій Іпатов, є сином ключового помічника Пшонки Андрія Іпатова.

Здавалося б, цих людей слід було люструвати, але закон не передбачає автоматичної люстрації рядових прокурорів, що працювали за часів Януковича. В іншому випадку довелось би звільнити 95% складу відповідних структур. Так чи інакше, всі залишаються на своїх посадах і навіть йдуть на підвищення.

Проблема люстрації чекає вирішення. Закон не відображає істинних принципів очищення влади, а лише створює правовий прецедент формалізації процесу.
Жоден правоохоронний орган не може вважатися повноцінним, доки у їхніх рядах працюють заплямовані люди. Яким шляхом піде влада, невідомо, але виникають сумніви щодо вирішення цієї проблеми командою Петра Порошенка.
Зволікання може спричинити нову хвилю громадянського протесту, що разом з війною у Донбасі загрожуватиме державності.
Источник: www.epravda.com.ua/rus/columns/2014/12/18/513935/
Александр Леменов — Четверг, 18 декабря 2014

YR_BPshare: Facebook YR_BPshare: LinkedIn YR_BPshare: Google+ YR_BPshare: vkontakte

 

2 ответа на Люстрация по-прокурорски — люди Пшонки

 1. Генпрокурор Віктор Шокін звільнив з посади заступника начальника управління ГПУ Володимира Орлова — соратника Януковича, який підлягав люстрації

  Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на прес-службу Гепрокуратури

  Володимира Орлова звільнено з посади заступника начальника Головного управління процесуального керівництва та нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією, у сфері транспорту та у кримінальних провадженнях слідчих органів прокуратури ГПУ.

  «Наказом генерального прокурора Віктора Шокіна з посади прокурора Донецької області звільнений Микола Франтовський. Також звільнений начальник Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Святослав Лаганяк, який організовував роботу з розслідування злочинів щодо учасників Революції Гідності, а також незаконних дій чиновників режиму Януковича і повернення викрадених і вивезених за кордон коштів», — сказано в повідомленні.

 2. В прокуратуре скандал, поссорились прокурор Киева Сергей Юлдашев и замгенпрокурора Алексей Баганец. Причем ГПУ открыла уголовное производство в отношении Юлдашева. Об этом в своем «Фейсбуке» сообщил нардеп Виталий Куприй.

  Он выложил в соцсеть ответ ГПУ на свой запрос, подписанный замгенпрокурора Баганцом. Юлдашева подозревают в злоупотреблении служебным положением и получении неправомерной выгоды. Сам прокурор Киева с понедельника был в отпуске. «Я узнал об этом уголовном производстве из СМИ и срочно вернулся в Киев», — заявил вчера на пресс-конференции Юлдашев.

  «Меня обвиняют в якобы крышевании наркопритонов, проституции, игорного бизнеса, принятия решений по делу о Владимирском рынке в Киеве (якобы я получил взятку в $500 тыс. от директора). Все это неправда. Мне интересно, почему решение об открытии уголовного производства принималось, когда генпрокурор находится в отпуске за границей, и как о якобы совершенных мной преступлениях мог узнать депутат Куприй?» — сказал Юлдашев.

  Дело он связывает с личными претензиями замгенпрокурора Баганца. «У меня есть информация о фактах крышевания младшим сыном Баганца, который работает в прокуратуре Киевской области, игорного бизнеса. Есть задокументированные объяснения районных прокуратур, которым приходили команды от сына Баганца. В ГПУ все это замяли. Кстати, старший сын Баганца работает прокурором Оболонского района, жена другого сына — в прокуратуре Голосеевского района», — говорит Юлдашев.

  По словам источника в окружении столичного прокурора, якобы Баганец хочет сделать киевским прокурором своего сына. Сегодня Юлдашев, кстати, собирается открыть уголовное дело против Баганца-младшего.

  Баганец называет обвинения бредом: «Эти факты о моем сыне он приводит постоянно, начиная с февраля, когда я в ГПУ выступил с критикой прокуратуры Киева по поводу малорезультативного расследования преступлений против активистов Майдана. Факты, о которых говорит Юлдашев, проверялись ГПУ и не подтвердились. Единственное, что я сделал, — это подписал запрос Куприя. Расследованием дела будет заниматься следователь, который мне не подчиняется».

  По материалам Вести news.finance.ua/ru/news/~/346860

Прокомментировать

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


− семь = 1

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов