Ответить в теме: Налоговые вопросы и консультации

Главная Форумы Налоги, налогообложение — консультации Налоговые вопросы и консультации Ответить в теме: Налоговые вопросы и консультации

31.08.2014 at 10:23 пп #824
Аватар (Юрий Н)
Юрий Н
Администратор

Фізичні особи-власники нежитлових приміщень у багатоповерхівках повинні сплачувати земельний податок

ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві нагадує, що відповідно до пункту 287.8 статті 287 Податкового кодексу України власник нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.
Згідно із пунктом 286.6 статті 286 Податкового кодексу України за земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у користуванні кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується кожному з них пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в їх користуванні, з урахуванням прибудинкової території.
Пунктом 286.1 статті 286 Податкового кодексу зазначено, що підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.
Таким чином, фізична особа – власник нежитлового приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку є платником земельного податку з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.
ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві